Zvací dopis č.2


 

       Přátelé, kamarádi !

          Časoprostor se nám všem opět zakřivil sice očekávaným, ale vždy přesto překvapujícím způsobem a přemístil nás svojí přiškrcující smyčkou do šokující vzdálenosti. Nechce se tomu věřit, ale od posledního velkého setkání našeho kamarádského a hudebního sdružení Průvan uplynulo již 10 let a rok 2002 je rokem dalšího velkého jubilea.
          Dvacet let od založení Průvanu ! Je toto možné ?!? Tak se jistě ptáte i Vy a stejně jako já i Vy si sami odpovídáte : „Je“ ! A přitom se to zdá jako včera, maximálně předevčírem, kdy napadlo trojici MSJ (tedy zřejmě hlavní popud vyšel od S) : „ Když nám to tak pěkně ladí, založíme hudební skupinu !“.  Bylo to určitě po nějakém kamarádském setkání u Křenů v Záchlumí, naplněném hraním, zpíváním a pohodou, kdy se zrodilo toto rozhodnutí. A tak pouze zbývalo doplnit nástrojové vybavení o basu, neboť vše ostatní bylo k dispozici – nástroje i lidský potenciál naplněný nadšením pro písničky. Dnem D, kdy basa zavítala mezi nás a kdy bylo tedy rozhodnuto, že není již cesty zpátky, byl 20. duben 1982 a na svět zavítalo naše kamarádské a hudební sdružení Průvan.
          Dvacet let – a co s tím ? Nostalgie, sladkobolné vzpomínání jen tak nad památečními fotografiemi? NE !!! (tedy trochu snad také, ale přiměřeně)  Je třeba zažít něco nového, vytvořit nové vzpomínky, zažít nová setkání, vzbudit Průvan ! A kdy jindy se naskytne větší příležitost než při takovém jubileu !
          Tak tedy, přátelé, kamarádi, vyzývám Vás k účasti na oslavném setkání Průvanu, které se koná ve dnech 22. a 23. června tohoto roku v penzionu Fryšava ve Fryšavě ve Žďárských vrších. Povinnou výbavou je dobrá nálada, naladěné nástroje a hlasivky, aktivní znalost průvaňáckých písniček a historie, kožená písmenka hudebníků samozřejmostí, stejně jako vybavenost vlajkové čety. Každý účastník dodá pro plynulý chod společenské zábavy minimálně jednu hru pro dospělé děti (v případě nedostatku nápadů jistě pomůže Standa) a popřemýšlí nad svou nejoblíbenější písničkou z repertoáru Průvanu (anketní lístky na místě). Na hluchá místa nesmí zbýti prostor - zodpovídá každý účastník setkání !
          Nyní něco k organizaci. Penzion se nachází přímo ve vesničce Fryšava, při jízdě od Žďáru na konci vesnice po pravé straně velký bílý dům. Příjezd v dopoledních sobotních hodinách (10-11). Ubytování (220,-Kč/osobu se snídaní) je zamluveno pro 12-15 osob (paní Šteflíčková), dle přibytí. Oběd a večeře dle objednání, pivní obsluha Prazdrojem 12. Pokud bude mít někdo čistě náhodou nápad přivézt i nějakou vlastnoručně vyrobenou sladkost s motivem Průvanu, bude to účastníky jistě přijato s uznáním a při vyskytnutí se takovýchto sladkých pochoutek vícero, se toto může stát podnětem k další ohodnocovací soutěži.
          Přátelé, kamarádi, přijeďte! Nepřekonatelné překážky překonejte a výmluvy nehledejte!
          S pozdravem „Průvanu zdar a průvaňákům zvlášť !“ se za přípravný výbor M & J na setkání s Vámi se všemi těší
                                                                                                                   
Mírek Stehno

                                                                 

 

                          


Mirek Stehno, Průchova 1039, 583 01 Chotěboř, mob.: 0728458389